Bouncy: Golden Treasure  je 2D plošinovka pro Windows. Hrajete za postavičku Bouncy a cíl je dostat se ke zlatému pokladu přes 15 náročných úrovní plné různých nástrah a nepřátel. Postupem hraní se odemykají také bonusové úrovně, ve kterých je možná získat peníze na nákup TNT, vylepšení zbraní nebo na dokoupení životů. To je klíčové k souboji se závěrečným bossem.

Hra se zúčastnila programátorské soutěže Devbookátor 2013 a vyhrála pěkné 2. místo v soutěži.

Hra ke stažení:

http://www.hernisvet.cz/free-hra-0000005200-Bouncy-Golden-Treasure–za-pokladem—

Story

Bouncy je kromobyčejná červená kulička, a není rozhodně sám. Patří totiž do veliké rodiny kuliček a momentálně žije se svojí mámou a tátou. Nejsou velmi bohatá rodina, ba právě naopak. Jeho táta s mámou musí těžce pracovat, aby měli vůbec z čeho žít, a ač jim Bouncy pomáhá, jak může, je stále hodně neposedný. Nejhůře tomu ale bylo jednoho osudného dne. Bouncy se probudil, ale rodiče nikde neviděl. Když vyšel z chatrče, uviděl tátu jak pláče. „Co se děje tati?“, zeptal se Bouncy. „Tvoje mamka je velmi nemocná a my na dobrého doktora nemáme“ pravil táta. „Co budeme dělat?“. „To já nevím…“

Ten večer Bouncy nemohl usnout, ačkoliv byl velice unavený. Neustále se otáčel z jedné strany na druhou, cítil, že se něco stane. V tom uslyšel, jakoby ho volal tajemný hlas v jeho hlavě. „Jdi do lesa“ pravil hlas. Bouncy vstal a za doprovodu tlumeného světla svíčky šel lesem. Šel neustále rovně, až o něco málem zakopl. Byl to svitek. Zvedl ho a rozvinul, byla to mapa. Dokonce to měla i na sobě napsané. „Mapa k pravému pokladu.“ Bouncy najednou uslyšel, že někdo jde. V panice hodil mapu zpátky na zem a zalezl do křoví. V tuto noc si čirou náhodou tamtím lesem šla skupina modrých banditů. Tak se jim alespoň říká. Tu jeden z nich vidí mapu. Zvedl ji a zařval „Našel jsem mapu k pokladu!“.„To je hloupost“ povídá druhý. „Čirá mapa, má to i na sobě napsané!“ na to třetí. Po chvilce se dohodli, že poklad půjdou hledat, protože stejně nemají toho moc na práci. Každý vybral jinou cestu a šli. Bouncy si pomyslel, že se ho budou snažit zastavit a cesta nebude tak jednoduchá. Stojí to za to? Pomyslel na svou matku a hned mu bylo jasné, že ano. Nechal rodičům list na rozloučenou a běžel někam do neznáma, kamsi za pokladem, tak začíná Bouncyho velké dobrodružství.

 

Autor

kl-vb & Michal Koupil

Programátor, Designer, Team leader

Angrycheese & Juraj Kušenda

Hlavní grafik, Scénárista

Tomáš Oliva

Hudba a zvuky

.

Screenshoty